bilgi@tukdkadikoy.org.tr 05323311297'den bize ulaşabilirsiniz.

2012

31/12/2012

27 Aralık 2012
TÜKD Kadıköy Şubesi Yönetim Kurulu 2012 ye Veda Etti

2012 yılı başında görevi devir alan Kadıköy Şube Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri yoğun geçen yılı Moda Double Tree Hilton – 360 restaurantında kutladı.

22 Aralık 2012
TÜKD nin 63.Yıl Kutlama Yemeği

2012 yılı TÜKD’nin kuruluşunun 63.yılıdır. Bu amaçla genel merkez tarafından Taksim Point otelde organize edilen öğlen yemeğine Şube Başkanı Hülya Yüksel, geçmiş dönem başkanı Yasemin Dönmez, şube saymanı Şükran İlter katıldılar. Nermin Abadan Unat gibi akademik dünyadan ve farklı cemiyetlerden katılan misafirler ile keyifli bir öğlen yemeği geçirildi.

18 Aralık 2012
Darüşşafaka Yakacık Ziyaretimiz

Bu yılda geleneğimizi bozmayıp, en kıdemli üyemizin kaldığı Darüşşafaka Yakacık Konukevini Gönüllü Müzisyenlerimiz ile ziyaret ettik. Yönetim kurulumuzun katıldığı ziyarette misafirlere yeni yıl hediyesi olarak yaka iğnesi takıp, güzel müzikler eşliğinde keyifli saatler geçirdik.

13 Aralık 2012
Kartal Belediyesi Ziyaret

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Sn.Fügen Mavi’ye yönetim kurulu olarak nezaket ziyareti gerçekleştirildi. Şube Başkanı Hülya Yüksel, Sayman Şükran İlter, Şube Sekreteri Hatice İpekten Sezer, yönetim kurulu üyesi Gülser Orhan’ın katıldığı ziyarette, belediye başkan yardımcısından Kadıköy şubemizin gönüllü olarak çalışmak istediği bir okul konusunda yardımcı olunması talep edildi. Başkan yardımcısı ile ziyaret edilen kreşe 3-5 yaş grubu çocuklar için Bağışçı Atilla Yüksel tarafından şubemize hediye edilen oyuncaklar dağıtıldı.

Aralık 2012 “Çocuk Gelinler Projesi”

Adana şubemizde belirlenen çocuk gelinler projesi kapsamında her şubemiz gibi Kadıköy Şubeside aşağıdaki metni Milletvekillerine ve köşe yazarlarına e-mail aracılığı ile göndermiştir. Milletvekillerine gönderilen açık mektup dışında genel merkez tarafından tasarlana Çocuk Gelin Afişinden el ilanları ve afişler bastırılarak belediyelere, Ataevlerine, gönüllü evlerine dağıtılmaya başlanmıştır.

MİLLETVEKİLLERİNE AÇIK MEKTUP

 

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nden

 “Çocuk Gelinler” Sorununa Çözüm İçin Çağrı

 

Ülkemizde yaşanmakta olan iç ve dış kaynaklı birçok sorunun yanında, çocuklarımızı, geleceğimizi olumsuz etkileyecek “Çocuk Gelinler, Çocuk Anneler” sorunu göz ardı edilemeyecek kadar büyük boyuta ulaştı. TÜİK verilerine göre çocuk gelin sayısı 181.000’i aştı.

Adli sicil kayıtları da bu artışı kanıtladı ve sadece kayıtlara geçenlere bakıldığında 18 yaşından küçük kızını evlendirmek için mahkemeye dava açan ailelerin sayısında bir önceki yıla oranla % 94.2 arttığı açıklandı.

Erken yaşta evlilikler, kız çocuklarının kendilerini koruyamayacak yaşta evlendirilmeleri, en temel insan hakkı olan eğitim haklarının önünde en büyük engeldir. Nüfusun yarısı olan kız çocukların, kadınların eğitim fırsatından yoksun kalması, ülkenin gelişmesini, kalkınmasını ve demokratikleşmesini de engelleyecektir.

Medeni Kanuna göre evlilik yaşı 17 yaşını bitirme koşuluna bağlıdır (MK.124). Türk Ceza Kanununa göre resmi nikah yapılmadan evlendirilme suçtur (TCK 230/6). Çocuk Hakları Sözleşmesine göre 18 yaşına kadar her insan çocuktur, korumak ve desteklemek gerekir.

“Çocuk Gelinler” sorununu görmezden gelmek, Medeni Kanunun, Ceza Kanununun, uluslararası sözleşmelerden doğan taahhütlerin ve kız çocukların insan haklarının ihlal edilmesi demektir. Bu nedenle, yasalarda yazılı kurallar, yaptırımlar uygulanmalı, yasayı ihlal eden her olay kararlılıkla takibe alınmalıdır.

Biz üniversite eğitimi alma fırsatına sahip olmuş, 1949 yılında kurulan ve kamu yararına Dernek statüsünde olan Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği üyeleri olarak kadının güçlenmesinin en önemli anahtarının EĞİTİM olduğuna inanıyoruz,

“15 yaşında GELİN – 16 yaşında ANNE – 17 yaşında Mutsuz ve Umutsuz”

dramlarının yaşanmaması için, çocukların ve ülkemizin geleceğinin kararmasına yol açacak ÇOCUK GELİNLER sorununa tüm milletvekillerinin elbirliğiyle ve kararlılıkla çözüm getirmelerini bekliyoruz.

 

22 Kasım 2012
KASEV Öğretmenler Günü Kutlaması

Her yıl düzenli olarak kutladığımız 24 Kasım öğretmenler gününü bu sefer KASEV’in Tuzla Öğretmenler evinde gerçekleştirdik. Amatör müzik grubunun şarkıları ile zenginleştirdiği etkinliğimize 50 civarında öğretmenimiz katıldı.

KASEV, 1986 yılında kurulmuş, açılımı Kadıköy Sağlık ve Eğitim Merkezi Vakfı olan toplum yararına bir kuruştur. Bu yıl 26.yılını kutlayan KASEV’de 135 konuk bulunmaktadır. Bu kuruluşu yıllardır yöneten Sn.Kamil Çetin Oraler’e, bu organizasyonu müzikleri ile çok keyifli bir hale getiren müzisyenlerimiz Füsün Hale Moral, Başak Tümerkan, Semih Erışıldar ve Mevlude Erter’e Kadıköy Şube yönetimi olarak çok teşekkür ederiz.

Bu faaliyetimize Şube Başkanı Hülya Yüksel, Saymanı Şükran İlter, Sekreteri hatice İpekten Sezer, kurul üyesi Ayşe başaran ve Gülser Orhan katılmışlardır.

16-17 Kasım 2012 “Adana Şubeler Toplantısı”

Bu senenin son şubeler toplantısı 16-17 kasım tarihlerinde Adana şubemizin ev sahipliğinde 21 şubemizden 70 üyenin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda bu dönemin ortak projesi olan çocuk gelinler başta olmak üzere, Kadın ve kentlileşme gibi farklı konular ele alındı. Toplantıya kadıköy şubemizi temsilen Şube Başkanı Hülya Yüksel, Saymanı Şükran İlter, Yönetim Kurulu Üyeleri Gülser Orhan ve Ayşe Başaran ile üyemiz Sevgi Savaşoğlu katıldılar.

Adana şubemiz toplantılarımız dışında katılımcı üyelere çok güzel etkinlikler düzenledi; Olgunlaşma Enstitüsü Defilesi, Açık otobüsler ile Adana tanıtımı, tam gün tarsus gezisi bu etkinliklerin bir kısmı olarak hafızalarımızda güzel bir anı olarak yer almaya devam edecektir.

Yerel basının çok ilgi gösterdiği şube toplantımız basın tarafından Türk üniversiteli Kadınların Adana baskını olarak adlandırıldı.

Kasım – Mayıs 2012 “Ferhatpaşa ATAEVİ Kurs Faaliyetlerimiz”

Kasım ayı itibarı ile Ferhatpaşa ATAEVİ’ndeki Kadın Eğitim ve Teknik Destek odamızda faaliyetlerimiz başladı. Pazartesi – Salı günleri Biçki-Dikiş, Perşembe – Cuma günleri İğne oyası kurslarımız Haziran ayına kadar devam edecektir.

ATAEVİ birim sorumlusu Birnaz hanım ile en kısa sürede Takı kursununda başlaması planlanmıştır. Kurslar ATAEVİ aracılığı ile belirlenen Halk Eğitim hocaları tarafından verilmektedir.

12 Kasım 2012 “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar”

10 Kasım Atatürk’ü anma kapsamında Kalamış Rotary’nin Moda Deniz Kulubünde düzenlediği Atatürk’ün sevdiği şarkılar gecesine Şube Başkanı Hülya Yüksel, Saymanı Şükran İlter ve eşi, Sekreteri Hatice İpekten Sezer ve eşi, Gülser Orhan, Sevgi Savaşoğlu kulubumuzu temsilen Nur Ustaş ve Eşi, Belkıs Ünver kalamış Rotary’i temslen katıldılar.

1 Kasım 2012
Cumhuriyet Bayramı TÜKD Kadıköy Şubesi Dostluk Yemeği

2006 yılında kurulan şubemizin üyeleri, eşleri ve misafirleri ile biraraya geleceği Cumhuriyetin 89.yılını ve TÜKD’nin 63. yılını kutlayacakları bir Dostluk Yemeği düzenledik. Yemeğimizi İstek Vakfının Sosyal tesisleri olan Göstepe Yeditepe üniversitesinin roof’unda gerçekleştirdik.

Üyelerimiz, misafirlerimiz, özel konuklarımız ve Doğuş Üniversitesi öğrencilerin katıldığı gecede yaklaşık 150 kişi birarada idik.

Gecemizi Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı İnci Beşpınar, Doğuş Üniversitesi dekanlarından Prof. Nazan Erkmen, Doğuş Üniversitesi Hocalarımızda katılarak daha anlamlı bir konuma getirdiler.

Şube Başkanı Hülya Yüksel’in açılış konuşmasını takiben, Selami Öztürk Başkanımızın konuşması, Dekan Nazan Erkmen’in değerli yorumları bizleri memnun etti.

Doğuş Üniversitesi öğretim üyesi ve bizim yedek yönetim kurulu üyemiz Prof.Funda Savş Gün’ün koordinasyonunda gerçekleşen Doğuş Üniversitesi öğrencilerinin Cumhuriyet dönemi giysileri gecenin en anlamlı gösterisi idi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün tangoyu ne kadar sevdiğini ve yaptığını bilerek amatör olarak tango gösterisi yapan çiftimize çok teşekkür ederiz.

Bir çok etkinliğin biraraya geldiği gecemizde TÜKD’nin 63.yılını kutlayan pastamızın kesimi ile gecemizi sonlandırdık.

Gecemiz katılan tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.

30 Ekim 2012
TÜKD Kadıköy – Doğuş Üniversitesi – Cumhuriyet Bayramı Etkinliği

Ekim 2012 “Yeni Yönetim Kurulu Üyemiz ve Şube Sekreterimiz”
Yönetim kurulu üyemiz ve sekreterimiz Nurhan Zabçı’nin iş hayatının yoğunluğu nedeniyle istifası üzerine yönetim kurulu kararı ile yedek yönetim kurulu 1.adayı olan Gülser Orhan, asıl yönetim kuruluna, yönetim kurulu üyesi olan Hatice İpekten Sezer’de şube sekreterliğine atanmıştır. Her arkadaşımıza da görevlerinde başarılar dileriz.

Haziran 2012 
“LAC-Local Area Committe for 2013 IFUW Conference in İstanbul” Toplantıları

27 Haziran 2012 
Kadın Eğitim ve Destek Merkezi Kurslarına Katılım Belgesi Töreni

23 Haziran 2012 
Cumhuriyet Halk Evleri Cumhuriyet Sevenler Ödül Töreni

22 Haziran 2012 
Genel Merkezde Geçmiş Dönem Genel Başkan ve Şube Başkanları ile Buluşma

21 Haziran 2012 
Takı Tasarım Hocamıza Teşekkür

6-9 Haziran 2012 
UWE Helsinki Toplantısı

30 Mayıs 2012 
2012 Ferhatpaşa Kadın Eğitim ve Destek Merkezi Şubat – Mayıs 2012 Dönemi Takı Tasarım Kursu Kapanma Töreni

T.Ü.K.D Kadıköy Eğitim Sohbetleri VI – Sofra Adabı ve Genel Görgü Kuralları

24-27 Mayıs 2012 
1.Ataşehir Kitap Şenliği

16 Mayıs 2012 
“Aile İçi Şiddet, Kadına Yönelik Şiddet” Konulu Bilgilendirme Toplantısı

T.Ü.K.D Kadıköy Eğitim Sohbetleri V – Kişisel Bakım, Cilt Rahatsızlıkları

15 Mayıs 2012 
Elvan Öksüm Kolçak Sanat Atölyesinde 3 Çocuğumuzla Yapılan Resim Yeteneği Çalışması

11-12 Mayıs 2012 
Edirne Şubeler Toplantısı

10 Mayıs 2012 
Anneler Günü Gezisi

8 Mayıs 2012 
Ferhatpaşa Kadın Eğitim ve Destek Merkezi Dikiş Kursumuzun Dönem Kapanma Töreni

30 Nisan 2012 
Özgür Çocuklar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Resim Yarışması Sonuçlarının Açıklanması Töreni

28 Nisan 2012 
Kadıköy Şubesi Nisan Ayı Üye Yemeği

26 Nisan 2012 
Resim Yarışması Sonuçlarının ATAEVİ’nde Açıklanması ve Hediyelerin Verilmesi Töreni

25 Nisan 2012 
Eğitim Sohbetleri IV “Kişisel Bakım – Ağız Sağlığı, Diş Bakımı”

23 Nisan 2012 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri
23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramını T.Ü.K.D Kadıköy şubesi olarak manasına uygun kutlamak amacı ile ATAEVİ yönetimiyle birlikte 7-12 yaş grubuna yönelik “Çocukla İlgili Herşey” temalı resim yarışması düzenledik. Yarışmanın duyurusu bizim hazırladığımız afişlerin beldeye ATAEVİ tarafından asılması ile başladı. Yarışmaya beldeden çocuklar ile Özgür Adımlar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çocukları katıldılar.
Katılan resimlerin değerlendirmesinde jüri üyesi olarak Ressam Elvan Öksüm Kolçak, ATAEVİ birim sorumlusu Neslihan Ataman ve Kadıköy şubesi başkanı olarak ben katıldım. 1. ve 2. resimler Ferhatpaşa çocuklarının resimlerinden, 3. resimde Özgür adımlardan seçildi. Yönetimin kararı ile 1,2,3.lere bisiklet hediye edilmesi ve Ferhatpaşalı çocukları günlük geziye götürmek, Özgür adımlar içinde tüm katılan çocuklara katılım belgesi ile resim malzemesi verilmesine karar verildi.

18 Nisan 2012 
Eğitim Sohbetleri – III

14 Nisan 2012 
Genel Merkez Olağan Genel Kurul

13 Nisan 2012 
Genel Merkez – Olağan Genel Kurul Öncesi Şubeler Toplantısı

12 Nisan 2012 
T.Ü.K.D Kadıköy Şubesi Sosyal Etkinlik I

31 Mart 2012 
T.Ü.K.D. Bakırköy Şubesi Üye Yemeği

28 Mart 2012 
ATAEVİ – TÜKD Kadıköy Eğitim Sohbetleri II – “Akraba Evliliği ve Erken Yaşta Evliliğin Sakıncaları”

17 Mart 2012 
Kadıköy Şubesi Üyeler ile Tanışma ve Projeleri Değerlendirme Yemeği

 

17 Mart 2012 
Kadıköy Şubesi Üyeler ile Tanışma ve Projeleri Değerlendirme Yemeği 
2012-2014 dönemi ilk üye yemeği Büyük Kulüp’te Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimizin, İstanbul Şube Başkanımızın, Bakirköy Şube 2.Başkanımızın, Gaziantep’ten üyelerimizin, Kadıköy Şubesi üyelerimizin ve misafirlerimizin katılımı ile yapıldı.

Toplantıda görüşülen konu başlıkları aşağıda bilginiz için özetlenmiştir:

Şube Başkanı açılış konuşması,
Yönetim kurulunun tanıtılması,
Kadıköy şubesi projeleri:

ATAEVİ Takı-Biçki Dikiş eğitimleri,
ATAEVİ eğitim sohbetleri,
Hukuk okuyazarlığı programının planlanması,
Uluslar arası projelere başvuru,
Üye sayımızın arttırılması,
Bursiyer sayımızın arttırılması…vb. konuların katılımcılara Şube Başkanı tarafından anlatılması ile devam etmiştir.

İstanbul Şubemiz Başkanı Sn.Nezihe Bilhan, 150 ye ulaşan bursiyerlerin seçimi, yönetimi konularında bilgi vermiştir.
Sosyal Komisyon Başkanının üyelerimizden Sn.Hülya Onay’ın olması tarafımızdan önerilmiştir ve Sn.Hülya Onay tarafından kabul edilmiştir.

  1. Kadıköy Şubesi Yönetim Kurulu Şube Saymanı: Şükran İlter
    Eskişehir İktisadi Ticari İlimler Akademisi İktisat Maliye bölümü mezunudur. Çalışma hayatına Vakıflar Bankasında başlayıp, Ankara’da Orman Genel Müdürlüğü bütçe müdür muavini olarak devam etmiştir. Eşinin ihtisası nedeniyle taşındıkları Edirne’de Inner Weel dönem başkanı, yardım sevenler derneği saymanı, verem savaş derneği yönetim kurulu üyeliği, erkek yetiştirme yurdu koruma derneğinde 2.başkan olarak görev almıştır. Evli ve 2 çocuk annesidir.

14 Mart 2012 
ATAEVİ – TÜKD Kadıköy Eğitim Sohbetleri I – “Analık Sigortası ve Engelli,Yaşlı,Yatalaklara Devlet Desteği” 
ATAEVİ ile yapılan görüşmeler neticesinde eğitim komisyonu başkanımız Ayşe Başaran’ın koordinasyonu ile Mart, Nisan, Mayıs aylarında eğitim sohbetleri programı yapıldı. Bu sohbetlerin ilki olan “Analık Sigortası, Engelli ve Yaşlı Yatalak Hastalara Devlet Desteği” konulu eğitim üyemiz Yüksek İşletme Mühendisi ve Mali Müşavir Sn.Dilek Kalkan tarafından verildi. Yaklaşık 50 kadının katıldığı sohbet interaktif bir şekilde gerçekleşti. Şube Başkanı tarafından konuşmacımızaverilen çiçek ile toplantı sonlandırıldı.
Gelecek eğitim sohbeti; 28 Mart 2012 14:00-15:00 arasında “Akraba Evliliği ve Erken Evlilik Sorunları” konulu sohbet olarak Prof.Dr. Sn.Nurettin Başaran tarafından yapılacaktır.

10 Mart 2012 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri IV – TÜKD Genel Merkez Önder Kadınlar Töreni
Dünya Kadınlar günü etkinliği olarak TÜKD Genel Merkezin İstanbul Barosu Orhan Apaydın Kültür Merkezinde düzenlediği ve geleneksel hale gelen Önder Kadınlar konulu törende;
Bilim dalında Prof.Dr. Sn.Berna Dengiz, Medya dalında Sn.Ayşegül Arslan, Sanat dalında Sn.Ayça Varlıer’e Genel Başkanımız Sn.Nazan Moroğlu ve üyeler tarafından ödül verildi.
Tören, Genel Başkanımızın açılış konuşması ile başladı ve ödül alanların yakınlarının yaptığı güzel konuşmalar ile devam etti.

8 Mart 2012 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri III – Ferhatpaşa ATAEVİ Dünya Kadınlar Günü Kutlaması 
Dünya Kadınlar günü nedeniyle Ferhatpaşa ATAEVİ’nde ATAEVİ yönetimi ve koordinatörleriyle organize olarak birden fazla etkinlik düzenlendi.
Kadınlara yönelik film gösterimi ile başlayan gün, Ferhatpaşa kadınlarının hazırladığı “Yöresel Yemekler” için yarışma ile devam etti.
Sn.Ayşe Başaran ve Sn.Hülya Yüksel’in de katıldığı jürinin değerlendirmesi sonucunda seçilen 1., 2., 3. ye TÜKD Kadıköy tarafından alınan hediyeler Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Sn.Duygu Övür Karacan, yönetim kurulu üyemiz Sn.Ayşe Başaran ve üyemiz Sn.İnci Beşpınar tarafından verildi. Aynı zamanda yöresel giysiler, işler ve TÜKD Kadıköy şubesinin 1.Dönem Biçki-Dikiş kursunda dikilen mefruşatların sergilenmesine devam edildi.
ATAEVİ koordinatörleri ve TÜKD Kadıköy Şube Başkanının yaptığı konuşmayı takiben Ferhatpaşa kadınlarına dünya kadınlar günü simgesi kırmızı karanfiller dağıtıldı. Kadına yönelik şiddet pankartları ile çekilen toplu resim ile birbirinden yetenekli ve güzel kadınların katıldığı gün sona erdi.
ATAEVİ yöneticisi Sn.Neslihan ATAMAN başta olmak üzere koordinatörlere ve ATAEVİ çalışanlarına Kadıköy Şubesi yönetimi olarak teşekkür ederiz.

6 Mart 2012 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri II – Validebağ Öğretmenler Evi Ziyareti
Dünya Kadınlar günü nedeniyle Valide Bağ Öğretmenler evinde kalan sevgili öğretmenlerimiz ziyaret edildi. Güzel bir çay saatiyle başlayan etkinlik Marmara Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi gitar dinletisi ve Adana şehrimizden öğretmenevini ziyaret eden bir misafirin okuduğu birbirinden güzel şiirler ile devam etti. Öğretmenlerimize de kadınlar günü sembolü kırmızı karanfil verilerek etkinlik sona erdirildi. Bu etkinliği organize eden yönetim kurulu üyemiz Sn.Ayşe Başaran’a ve Öğretmen evi müdürüne teşekkür ederiz.

5 Mart 2012 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri I – Darüşşafaka Yakacık Rezidans Üye Ziyareti
Dünya Kadınlar günü nedeniyle Darüşşafaka Yakacık Rezidans’ta kalan üyemiz yüksek mühendis Sn.Gülgün Akdoğan yönetim kurulumuzun katılımı ile ziyaret edildi. Rezidans’ta kalan konuklar ve sevgili üyemize kadınlar günü sembolü olan kırmızı karanfiller dağıtıldı. Rezidans’ın müdürüyle tanışılıp, gelecek günlerde etkinlikler yapmak ve kendisini üyemiz yapmak üzere görüşüldü. Rezidans müdürü ve psikologuna organizasyon için teşekkür ederiz.

2 Mart 2012
Maltepe Türkan Saylan Kültür merkezinde Genel Başkanımız Sn.Nazan Moroğlu’nun konuşmacı olarak yeraldığı “Aile İçi Şiddet” konulu panele katılındı.

20 Şubat 2012
Ferhatpaşa ATAEVİ yönetimi tarafından düzenlenen “Kadıköy Şubesi ve Ferhatpaşa Kadınları” tanışma toplantısına yaklaşık 40 kadın katılmıştır. TÜKD’nin tanıtılması ile başlayan toplantı yönetim kurulu üyelerimiz Ayşe Başaran ve Belkıs Ünver’in verecekleri kursları tanıtmaları, üyemiz Zeynep Cin Gürcan’ın cam süslemeye yönelik bilgi vermesi ile devam etti. Toplantı sonunda küçük bir ikram ve bir önceki dönem biçki dikiş kurslarına katılan kursiyerlerimize yaptıkları ürünlerden hediye vererek, yeni dönem için kayıt alınarak tamamlandı.

18 Şubat 2012 
Şubelerin olağan genel kurullarını takiben şube başkanları, saymanları, şube sekreterleri ve CIR’ları ile tanışmak amacı ile Genel Merkez tarafından İTÜ Maçka tesislerinde düzenlenen toplantıya şubemiz 2.başkanımız, şube sekreterimiz, saymanımız ve CIR’ımız ile katılmıştır. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan toplantı, şube genel kurul sonuçları, genel merkez sayman, sekreter ve CIR’ın sunumları, ortak proje önerileri, UWE 2011 ve IFUW 2013 toplantılarının değerlendirilmesi, 8 Mart dünya kadınlar haftası TÜKD ortak davetiyesinin oluşturulması ve öneriler ile kapanmıştır. Toplantıda 21 şubenin 19’unun şube başkanlarının değiştiği tespit edilmiştir. Toplantıyı organize eden genel merkez başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederiz.

17 Şubat 2012 
Şubemiz yönetim kurulunu Büyük Klupte 2.başkan Belkıs Ünver, şube saymanımız Şükran İlter, şube sekreterimiz Nurhan Zabcı, yönetim kurulu üyemiz Prof.Ayşe Başaran’ın katılımı ile yapmıştır. Yoğun gündem maddelerinin olduğu toplantıda Sn. Sevgi Savaşoğlu’nun üyeliğide kabul edilmiştir. Kendisine ailemize hoşgeldiniz diyoruz.

15 Şubat 2012 
TÜKD Kadıköy Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerinin Genel Başkanımız Sn. Nazan Moroğlu ile Moda Deniz Klübünde tanışma yemeği düzenlendi.

28 Ocak 2012 günü CKM’de olağan genel kurul yapılmış Hülya Yüksel 2012-2014 dönemi için yeni şube başkanımız olarak seçilmiştir.

21 Ocak 2012 Kadıköy şubesinin her yıl gerçekleştirdiği Yeni Yıla Merhaba Yemeğinde Semen Öner konuşmacımız olarak bizlerle ahçılık mesleğine geçiş hikayesini paylaştı.. Ecem Dönmez’in çekdiği isim kurasında Belkıs Ünver 2012 nin şanslı üyesi olarak hediyesiveridi. Ferhatpaşa Eğitim merkezimizde eğitim veren gönüllü hocalarımız Suna Kumaş ve Kadriye Ada ya emekleri için teşekkür hediyeleri takdim edildi. Başkan Yasemin Dönmez’ e Yönetim kurulu arkadaşlarının teşekkürleri Başkanımızı çok mutlu etti.
Kısaca neşeli , bol hediyeli takdimli,. kermes satışımızında olduğu güzel saatler geçirdik.

13 Ocak 2012 Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Battal İlgezdi’nin Kadıköy Şubesinin Eğitim Çalışması için yer verdiği, Ferhatpaşa Kadın Eğitim Merkezi’nde eğitimin son günü pojemizin birinci dönemini bitirdik. Hocalarımız Kadriye Ada ve Suna Kumaş 75 saatlik eğitimin sonrasında biraz yorgun ancak bursiyerlerine öğrettikleri sayesinde ortaya çıkan başarılı çalışmalarla çok gururlular. Daha nice başarılı çalışmalara…

9 Ocak 2012 Kadıköy Şubesi olarak dernek denetimimiz için denetim kurulu üyesi arkadaşlar Sıddıka Erkılınç ve Serap Veziroğlu, yönetim kurulu Hülya Yüksel ve Yasemin Dönmez bir araya gelerek bütün evrak ve belgeler incelenerek başarılı bir denetim geçirilmiştir. Artık genelkurul hazılıklarına başlıyoruz.

tadmin