bilgi@tukdkadikoy.org.tr 05323311297'den bize ulaşabilirsiniz.

2011

31/12/2011
 • 22 Ocak 2011 Büyük Kulüp’te Dr.Edibe Taylan’ın konuk konuşmacı olduğu yeni yıla merhaba yemeğini ve yılın şanslısı çekilişini gerçekleştirdik.
 • 26 Ocak 2011 IFUW Başkanı Marianne Haslegrave ile Lütfi Kırdar Borsa Et Lokantası’nda düzenlenen yemeğe Kadıköy Şubesi yönetimi olarak katıldık.
 • 10 Mart 2011 Dünya Kadınlar Günü kutlama programı dahilinde Darüşşafaka Bağışçılar Sitesi’nde düzenlediğimiz Ödül Töreni ile Ayşen Gruda’ya “Mesleğinde Başarılı olmuş yılın Kadın Sanatçısı” ödülü verdik ve orada kalan sakinleri Gönül Dostları Müzik Grubu ile eğlendirdik.
 • 29 Mart 2011 Levent Kültür Merkezi’nde TÜKD Genel Merkez’in düzenlediği Önder Kadınlar Ödül Töreni’ne katıldık.
 • 29 Mart 2011 Genel Merkez’in Mimar Sinan Üniversitesi’nde düzenlediği “Kadın ve Siyaset” paneline başkan Yasemin Dönmez katılmıştır.
 • 2 Nisan 2011 Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde üyelerimiz ve misafirlerimizle bizlere yaşam koçluğunu anlatan Betül Arım ile öğle yemeğinde buluştuk.
 • 26 Nisan 2011 TÜKD Genel Merkez’in Yıldız Parkı Malta Köşk’ünde düzenlediği Bahar Kahvaltısına katıldık.
 • 29-30 Nisan 2011 Eskişehir Şubeler toplantısı; Yasemin Dönmez, Prof. Ayşe Başaran ve Prof. Günay Atalayer ile birlikte katılmışlardır.
 • 10 Mayıs 2011 İKKB Ihlamur Kasrı’nda Kahvaltılı Toplantı Yasemin Dönmez, Prof.Ayşe Başaran, Hülya Yüksel ve Emel Kutluğ katılmışlardır.
 • 17 Mayıs 2011 tarihinde gerçekleştirdiğimiz “Kadına Yönelik Aile İçi Şiddete Son” Paneli Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ev sahipliğinde yapıldı. 
  Açılış konuşmalarını Başkan Yasemin Dönmez ile Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sevim Rollas’ın yaptığı ve TÜKD Genel Başkanı Nazan Moroğlu’nun moderatörü olduğu Panelde Uz. Eczacı Belkıs Ünver;Yrd. Doç.Dr. Oya Boyar ve Yrd.Doç. Dr. Semai Tuzcuoğlu konuşmacı olarak yer aldılar. Soru cevaplarla devam eden toplantıya Öğretim üyeleri, TÜKD üyeleri yanında Eczacılık, Tıp ve Hukuk öğrencilerinin yoğun katılımı oldu.
 • 10 Haziran 2011 Pinhan’da Kahvaltılı Toplantı Şubemizin düzenlediği kahvaltılı toplantımıza Medikal Estetik Uzmanı Dr. Nukhet Eroğlu konuk olarak davet edilerek genç ve güzel olmanın sırlarını bizlere anlatmıştır.
 • 23-25 Haziran 2011 UWE Toplantısı Türkiyenin ev sahipliğinde Antalya Lykia World’de gerçekleşen genel kurula Yasemin Dönmez, Ecem Dönmez, Prof. Ayşe Başaran ve Prof. Günay Atalayer katılmışlardır.
 • 24 Temmuz 2011 Lozan Antlaşmasının Yıldönümü İKKB ve Beşiktaş Belediyesinin ortaklaşa düzenledikleri bu kutlama gününe başkan Yasemin Dönmez katılmıştır.
 • 16 Eylül 2011 İstanbul Harbiye Kongre merkezinde Genel Başkan Nazan Moroğlu’ nun sunduğu İstanbul Şubesinin osganize ettiği ” Kadına Yönelik Şiddete son vermek için el ele ” toplantısına şubeyi temsilen Başkan Yasemin Dönmez katılmıştır
 • 23 Eylül 2011 günü genel merkezin düzenlediği Gülsen Tuncel’in konuk konuşmacı larak katıldığı yemekli toplantıya Yasemin Dönmez ve Hülya Yüksel katılmışlardır.
 • 14-16 Ekim 2011 Konya Şubesinin evsahipliğinde şubeler toplantısı ve Konya şubenin 20.kuruluş yıldönümü kutlama programı gerçekleştirilmiştir.
 • 23 Ekim 2011 2013 ağustos ayında Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan IFUW Dünya Üniversiteli Kadınlar Konferansı ön hazırlık çalışmaları için ülkemize gelen Dünya başkanı Marianne Haslegrave’ye Lac komitesi olarak Topaz Rest.’ta akşam yemeği verildi.
 • 24 Ekim 2011 Genel Merkezde Marianne ve Lac komitesi hazırlık çalışmalarının ikincisi gerçekleştirildi.
 • 26 Ekim 2011 Pinhan restoranda kahvaltılı sohbet toplantısı gerçekleşmiş üyelerimizle neşeli geçen toplantımızda gerçekleşecek projelerimiz katılan üyelerimizle paylaşılmış web tasarımımızı yapan Sibel Öztan yeni Web sayfamızla ilgili olarak bizleri bilgilendirmiştir.
 • 10 Kasım 2011 Perşembe günü saat 08.30 da Kadıköy İskele Meydanı Atatürk Anıtı önünde Çelenk Sunma Töreni yapıldı. Kutlamaya Kadıköy Kaymakamı Sn.Hasan KARAHAN ,Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Sn.Mustafa DEMİRCAN, 2.Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Sn.Sadık PİYADE , Kadıköy Cumhuriyet Başsavcısı Sn.Ekrem AYDINER, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn.Ferşat AYAR, Şube Müdürleri,Kamu Yararına Çalışan Dernek ve Diğer Kuruluşlar, İlköğretim, Ortaöğretim ve Özel Öğretim kurumlarının Müdürleri Öğrenci ve Vatandaşlar katıldı. TÜKD Kaıköy Şube Başkanı Yasemin Dönmez ve Genel Sek.Hülya Yüksel şubeyi temsilen katıldı. 
  Çelenk sunma töreni, saat 09.05 te iki dakikalık saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı söylenerek, Bayrağın yarıya indirilmesi ile sona erdi.
 • 13 Kasım 2011 
  Üyelerimiz Yurdagül Altay, Belkıs Ünver, Ümran Süzer ve Yasemin Dönmez, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel merkezinin, Beylikdüzü TÜYAP Kitap Fuarındaki standını ziyaret etmiş, daha sonra saat 17.00 da İnterexpo Salonunda Kadının İnsan Haklarındaki Gelişmeler konulu Milletvekili Gülsün Bilgehan, Prof.Dr.Emre Kongar ve Nazan Moroğlu’nun konuşmacı olduğu Paneli izlemişlerdir.
 • 16 Kasım 2011 günü Ferhatpaşa Ataevinde faaliyetine başlayan Kadınlara iş eğitimi ve destek merkezi Suna Kumaş ve Kadriye Ada Hocalarımızın gözetiminde ilk derslerine başladılar. Derslere katılan kadınlarımız çalışmadan çok memnun kaldılar.. Üyelerimizin destek ve ilgisiyle de bu merkez çok daha başarılı olacaktır.
 • 23 Kasım 2011 günü Doğuş Üniversitesi’nde Sayın Av. Nazan Moroğlu ve Öğr. Üy. Erol Mütercimler’in katıldığı “Cumhuriyet Demokrasi ve Kadın” konulu panel gerçekleştirilmiştir. Konuşmacılar, Cumhuriyet ve Demokrasinin kadınla var olduğunu, bu üç kelimenin birbirinden ayrı olamayacağını özellikle vurguladılar.
 • 2 Aralık 2011 Ataşehir Belediyesi Ferhatpaşa Ataevi ve TÜKD Kadıköy Şubesi Ortak Açılışı
  Başkanımız Merkezimizi ziyarek ederek, Merkezimizde eğitime katılan kadınlarımızla ve eğitimcilerimizle tek tek tanıştı. Yapılanlar hakkında hocalarımızdan bilgi aldı. Seminer salonunda gerçekleşen konferansa ise 45 kadın katılmış konferans büyük ilgi görmüştür. Genel Başkanımız Nazan Moroğlu’na ziyareti ve sunumu için çok teşekkür ediyoruz.
 • 8 Aralık 2011 
  Genel Başkanımız Nazan Moroğlu, Lac Komitesinin hazırlık çalışmaları için İstanbul’a gelen Dünya Başkanına ve Lac komitesi üyelerine evinde öğle yemeği daveti vermiş yemek sonrasında Lac komitesinn çalışmalarına katılmıştır.
 • 6 Aralık 2011 
  Hilton İstanbul Balo Salonunda T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Dünya Bankası Türkiye Ülke Ofisi, ‘Cinsiyet Eşitliği ve Kalkınma’ başlıklı 2012 yılı Dünya Kalkınma Raporu için tanıtım toplantısı düzenlemiştir. Tanıtım toplantısı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Dünya Bankası işbirliğiyle düzenlenmiş olup Başkan Yasemin Dönmez şubeyi temsilen katılmıştır.
 • 17 Aralık 2011 Türk Üniversiteli Kadınlar Derneğinin 62. kuruluş yıldönümü Bahçeşehir Ünv. Beşiktaş yerleşkesindeki Akademi Restorant da kutlanmıştır. Kadıköy Şubesi, üyeler, Günay Atalayer, Gülser Orhan, Yurdagül Altay, Belkıs Ünver, Hülya Yüksel ve Yasemin Dönmez’le katılmıştır.
ÇALIŞMALARIMIZ
 • 21 Ocak 2011 
  Kahramanmaraş/Afşin köy okullarına 10 adet bilgisayar bağışı ve Van/Başkale İlköğretim Okuluna giysi yardımı yapıldı.
 • 1 Ekim 2011
  Ataşehir Ferhatpaşa Ataevinde çok uzun zamandır hayata geçirmek içn beklediğimiz ve bağış dikiş ve nakış makinalarının gerekli teknik bakımları yapılarak Dikiş ve nakış sınıfı hazırlıklarında son aşamaya gelinmiş olup başvurular alınmaya başlamıştır. Halen itibariyle 16 kadın kayıt yaptırmış ve kadınlarımıza kurs dışında yuttaşlık bilgisi ve kadınsağlığı konularında da eğitimler verilecektir. Eğitim 16 kasım günü başlayacaktır.
 • Sen Giymesen de ben giyerim” projesi kapsamında Kars/ Arpaçay Kıraç köyü Şehit Ercan Gökçek İlköğretim Okulu öğrencilerine ve ailelerine Müdür Selma Karaman’ın dağıtımını sağladığı ” giysi yardımı yapılmıştır.

 

tadmin