bilgi@tukdkadikoy.org.tr 05323311297'den bize ulaşabilirsiniz.

2009

31/12/2009
 • 12 Ocak 2009 günü şubemiz yönetim kurulu Kadıköy Belediye Başkanı Sayın Selami ÖZTÜRK’ü ziyaret ederek Belediye ile derneğimizin ortaklaşa etkinlikler yapması konusunda görüş birliğine varmışlardır. Aynı gün Kadıköy Gazetesi ziyaret edilerek derneğimizin tanıtımı konusunda işbirliği yapılması kararı alınmıştır.
 • 17 Ocak 2009 günü şubemizce düzenlenen Yeni Yıla Merhaba Yemeği Acıbadem’de Fesleğen Yemek Evi’nde Tiyatro sanatçısı Sayın Betül Arım eşliğinde yapılmıştır. Sayın Betül Arım pozitif düşünce ve sağlıklı yaşam hakkında fikirlerini bizimle paylaşmıştır. Yemek sonunda çekilen kurada Yılın Şanslısı Sayın Şükran İlter seçilmiş ve kendisine günün anısı olarak hediye verilmiştir.
 • 05 Şubat 2009 tarihinde Bakırköy Şubesince düzenlenen sempozyuma Şubemizi temsilen Başkan Yasemin Dönmez katılmıştır.
 • 14 – 15 Şubat 2009 tarihlerinde Bolu Şubemiz tarafından düzenlenen Bolu Çalıştayında UWE programlarından olan Mentörlük Projesi çalışmalarına Şubemizi temsilen Yasemin Dönmez ve Yasemin Alptekin katılmıştır.
 • 21 Şubat 2009 günü Genel Merkez Yönetim kurulunca düzenlenen Dostluk Yemeği’ ne Şubemizi temsilen Başkan Yasemin Dönmez katılmıştır. Konuk konuşmacı 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti projesini başlatan girişimci grup üyesi Sayın Esra Nilgün Mirze ‘nin proje hakkındaki bilgilendirmeleri ve sunumu katılımcılar tarafından ilgiyle izlenmiştir.
 • 11 Mart 2009 günü TÜKD Genel Merkezi adına Şubemizin organize ettiği “ ÖNDER KADIN “ temalı Dünya Kadınlar Günü Panelini Doğuş Üniversitesi konferans salonunda üyelerimiz , Akademisyen misafirlerimiz ve konuklarının katılımı ile düzenlenmiştir. Şubemizce hazırlanan kokteyl’in sonunda Yönetim Kururlu Üyemiz Gözde Çoşkunsu’nun sunuculuğu ile başlayan Panel’de konuşmacı olan Doğuş Üniversitesini temsilen Dekan Sn. Prof. Dr. Dilek DOLTAŞ , TÜKD Kadıköy Şubesi Başkanı Yasemin DÖNMEZ , Panelin moderatörlüğünü yapan TÜKD Genel Başkanı Sayın BİRTEN GÖKYAY , İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği Koordinatörü Av.Nazan MOROĞLU , İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av.Aydeniz Alisbah TUSKAN , Kurtsan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Meltem KURTSAN , Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Nermin Abadan UNAT günün önem ve anlamını vurgulayan konuşmalar yapmıştır. Daha sonra TÜKD Genel Merkezince her yıl verilmesi geleneksel hale gelen “ ÖNDER KADIN “ ödülleri 2009 yılı için İşkadını Sanayici Sayın Meltem Kurtsan’a ömür boyu başarı ödülü ise Boğaziçi Üniversitesi Duayen Öğretim üyesi Sayın Prof.Dr.Nermin Abadan UNAT ‘a verilmiştir.
 • 18 Mart 2009 tarihinde Genel Merkez Yönetimince organize edilmiş olan Profilo İş Merkezi salonlarında sergilenen Leydiyiz Centilmeniz stand up gösterisine üyelerle birlikte katılınmış ve oyun neşeyle izlenmiştir.
 • 10 – 12 Nisan 2009 tarihleri arasında Derneğimiz Genel Merkezince düzenlenen Şubeler Toplantısı için Adana’ya şubemizi temsilen Başkan Yasemin Dönmez , Yönetim Kurulu üyesi Nejla Yıldız ve üyemiz Prof. Dr. Günay Atalayer katılmıştır.
 • 18 Nisan 2009 tarihinde Derneğimiz İstanbul Şubesince düzenlenen öğle yemeğine şubemizi temsilen Prof. Dr. Günay Atalayer katılmıştır.
 • 16 Mayıs 2009 günü Şubemizin Moda Deniz Kulübü’de düzenlediği öğle yemeğine konuşmacı konuk olarak katılan Prof. Dr. Deniz Gemalmaz Diş sağlığı ve estetik diş hekimliği konusunda üyelerimizi bilgilendirmiştir.
 • 22 – 23 Mayıs 2009 tarihleri arasında, Bolu’da çalışmalarına başlayan UWE Mentörlük Projesi kapsamındaki 2. ayağı olan İzmir Çalıştay’ına Başkan Yasemin Dönmez ve 2. Başkan ve CİR Yasemin Alptekin katılmıştır.
 • 29 Mayıs 2009 tarihinde Kadın Araştırmaları Derneği Kurucu Başkanı ve aynı zamanda Milletvekili Sayın Nejla Arat ‘ın düzenlediği Beşiktaş Ihlamur Kasr’ındaki Brunch‘a Şubemiz üyeleri ile birlikte katılınmıştır.
 • 17 Haziran 2009 tarihinde Genel Merkez Yönetimince düzenlenen ve konuk olarak Kurtuluş savaşımızın ve Cumhuriyetimizin kurucularından Sayın Fethi Okyar ‘ ın torunu Piyanist Yapıncak Okyar ‘ın Büyükada’ da tarihi Köşklerinde verdiği Piyano Resitali üyelerimiz ve davetlilerce zevkle dinlenmiştir.
 • 18 Haziran 2009 günü Ankara Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonunda düzenlenen ve Devlet Bakanı ve Baş Müzakerci Egemen Bağış’ın ev sahipliğinde Sivil Toplumla Diyalog Toplantılarından ; Kadın ve Avrupa Birliği Süreci konulu toplantıya davet edilen Yasemin Dönmez Şubemizi temsilen toplantıya katılmıştır.
 • 31 Ağustos 2009 günü yayımlanan Hürriyet Gazetesi Kelebek ekinde TÜKD Kadıköy Şubesi hakkında 2. bir haber daha yayımlatılmıştır
 • 02 Eylül 2009 günü TRT İstanbul Radyosu yapımcısı Sayın Gülname Gümüş’ ün daveti ile saat 13.15 te yayınlanan Yaşarken Programına katılan Başkan Yasemin Dönmez , TÜKD ‘ nin Kuruluşu , Vizyonu , Misyonu ile şubemizin faaliyetleri hakkında geniş bilgi içeren söyleşiye katılmıştır.
 • 25 – 27 Eylül 2009 tarihleri arasında düzenlenmiş olan Genel Merkez olarak katılım sağlanan Sivil Sesler Festivali’ne stand sorumlusu olarak şubemizi temsilen 2 gün Yasemin Dönmez , Hatice Nalbant , Emel Kutluğ katılarak festivale katılanlara derneğimiz hakkında bilgi vermişler , derneğimizin broşürlerini dağıtmışlardır.
 • 7 – 11 Ekim 2009 tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde açılan CEBİT iletişim fuarına TÜKD Genel Merkezi katılarak tanıtım standı açmış Şubemizi temsilen Başkan Yasemin Dönmez ve Hande Turan’ın annesi Güler Turan stant sorumlusu olarak görev almıştır.
 • 28 – 31 Ekim 2009 tarihleri arası Gaziantep’ te Şubeler toplantısı ve Halep gezisi düzenlenmiştir. Toplantıya şubemizi temsilen Yönetim Kurulundan Yasemin Dönmez, Hatice Nalbant , Emel Kutluğ katılmıştır. Gaziantep şubesinin 20. Kuruluş yılı kutlamaları ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreninde TÜKD adına Atatürk Anıtına çelenk konulmuş ve aynı akşam Vali Bey’in Cumhuriyet Resepsiyonuna katılınmıştır.
 • 14 Kasım 2009 günü Şubemizce düzenlenen üyelerimizle gerçekleştirdiğimiz öğle yemeğinde Konuşmacı konuğumuz Derneğimiz üyesi Prof.Dr. Güzin DİLŞEN Osteoporoz ve Korunma yollarını anlatmıştır.
 • 10 Aralık 2009 günü Ankara Üniversitesi ATAUM Salonu’nda, 11 Aralık 2009 günü TBMM Büyük Grup Salonu’nda düzenlenen “Doğu Avrupa Ve BDT Ülkelerinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Uygulamaları Bölgesel Konferansı” ve 10 Aralık 2009 günü akşam Ankara Valiliği’nin himayelerinde Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde gerçekleştirilen Konser ve Kokteyl ile TÜKD’nin Türkiye’de kuruluşunun 60. Yılı kutlanmıştır. Şubemizi temsilen Prof..Günay ATALAYER katılmıştır.
 • 13 Aralık 2009 akşamı ABBAS Restaurant’ta Genel Başkanımızın Eşi Sayın Akın GÖKYAY’a Genel Merkez ofisinin düzenlenmesine katkılarından dolayı tertiplenen teşekkür yemeğine Başkan Yasemin Dönmez ve Yön.Kur.Üyeleri Hatice Nalbant ve Emel Kutluğ katılmıştır.
 • 14 Aralık 2009 akşamı İDİL BİRET Piyano resitaline Kadıköy Süreyya Operasında 60.yıl etkinliği olarak Genel Merkez ve Şubeler olarak katılım gerçekleşmiş. Kadıköy Şubesinden arkadaşlarımız katılmışlardır.
 • 27 Aralık 2009 günü Kadıköy Belediyesi Ataşehir Hayvan Barınağı’nda dört ayaklı dostlarımızı ziyarete gittik. Tabii ki elimiz boş da değildi, yılbaşı hediyesi olarak mamalarını, minderlerini ve gazetelerini unutmadık.
ÇALIŞMALARIMIZ
 • Şubemiz 2009 yılında önceki yıllarda başlatmış olduğu çalışmalara devam etmiştir. İkinci el giysi kampanyasına bağışçı ve ihtiyaç sahiplerinin ısrar ve talebi ile devam edidlmiş ve bu güne kadar toplanan 5 ton civarında giysi ve ev eşyası ulaşım sponsoru ARAS KARGO ile 6000 civarında ihtiyaç sahibine ulaştırılmıştır.
 • Bakırköy Ceza ve Tutukevi ‘ne yapılan 2008 yılında olduğu gibi 2009 yılında da devam etmiş ve sponsorlar aracılığı ile tedarik edilen kadın ve çocukların ihtiyaçları bu yıl da giderilmeye çalışılmıştır.
 • Çeşitli platform ve toplantılara seminer ve söyleşilere, fuarlara, festivallere katılınmış derneğimiz ve şubemiz tanıtılarak bilinirliği artırıcı çalışmalar yapılmıştır.
 • Genel Merkezimizin kuruluşunun 60. ıncı Yılı nedeniyle başlatılan Olandan Olmayana Bilenden Bilmeyene (OOBB)İkinci El Diz üstü Bilgisayar Kampanyasına destek veren şubemiz Başkanı Yasemin Dönmez’in şahsi gayretleri ile Sabancı Üniversitesi’nden 10 adet, Doğuş Üniversitesinden 20 adet ve bireysel 3 bağışcıdan İkinci el masa üstü bilgisayar alınmıştır. Bu bilgisayarlardan Samsun, 19 Mayıs ilçesi, Karagöl Köyü Şehit Arif Çetin İlköğretim Okulu’na Bilgisayar Laboratuarı kurulması için 10 adet bilgisayar ve istek üzerine öğrenciler ve aileleri için ikinci el giysi temin edilerek gönderilmiştir. Kars, Arpaçay İlçesi, Kıraç Köyü Şehit Ercan Gökçek İlköğretim Okulu’na 10 Koli kitap ve kırtasiye bağışında bulunulmuş, bilgisayar talepleri de kabul edilerek 9 adet bilgisayar Kıraç köyüne gönderilmiştir. Bu güne kadar 33 adet masaüstü bilgisayar temin edilmiş 14 adedi Genel Merkezimize yönlendirilmiştir.
 • 2009 eğitim ve öğretim yılıyla birlikte Marmara Üniversite’nde okuyan 2 kız öğrenciye burs verilmeye başlanmıştır. Sayın Dr. Gülnur Önarslan öğrencilerimizi okutmak için her ay burs havuzumuza bağışta bulunmaktadır.
 • Görevde bulunduğumuz 2008 – 2009 yıllarında şube olarak; 2008 yılında 18 faaliyetten, 6 yemekli toplantı, 2 İstanbul dışında olmak üzere 8 toplantı, 3 sağlık bilgilendirme toplantısı ile 1 yurt dışı toplantısına katılınmıştır.
 • 2009 yılında 23 faaliyetten, 4 yemekli toplantı , 6 İstanbul dışında olmak üzere 15 toplantı, 2 sağlık bilgilendirme toplantısı, 2 fuar ve festivale katılınmıştır.

tadmin