bilgi@tukdkadikoy.org.tr 05323311297'den bize ulaşabilirsiniz.

2008

31/12/2008
 • 24 Ocak 2008 tarihinde Olağan Genel Kurulumuzu Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezinde yaparak yeni Yönetim Kurulu ve Denetim kurulu oluşturulmuştur. Yönetim Kurulumuz Başkan Yasemin Dönmez , 2.Başkan ve CIR Yasemin Alptekin, Sayman Emel Kutluğ, Genel Sekreter Hatice Nalbant ve yönetim kurulu üyeleri Zeynep Aydın, Nejla Yıldız, Gözde Çoşkunsu‘dur. Yedek Yönetim Kurulu üyesi olarak Nilgün Başerer, Selen Yılmaz, İnci Baldoğan, Ece Memecan, Pınar Öztürk Avunduk, Beste Ersöz seçilmişlerdir. Denetçi olarak Serap Veziroğlu, Tülay Tinli, Sare Selin Karaüç; Yedek Denetim Kurulu üyesi olarak ise Belma Şahika Bora, Nazlı Tandoğdu, Nevin Şafak seçilmişlerdir
 • 9 Şubat 2008 tarihinde Genel Merkez ‘in Maçka İTÜ Sosyal Tesislerinde düzenlediği reiki uzmanı Sevgi Özsoy’un konuşmacı olduğu öğle yemeğine Kadıköy şb.olarak katıldık.
 • 21 – 23 Şubat 2008 tarihleri arasında Antalya’da Concord Otelde yapılan Şubeler Toplantısına Yönetim Kurulu olarak Yasemin Dönmez , Hatice Nalbant , Zeynep Aydın ve Nejla Yıldız katılmışlardır.
 • 10 Mart 2008 günü Genel Merkez’in İTÜ Maçka Sosyal Tesislerinde düzenlediği DÜNYA KADINLAR GÜNÜ kutlama programına katılınmıştır. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Kadıköy Şubesini çalışmaları ilk kez Hürriyet Gazetesi Kelebek ekinde yayımlanmıştır.
 • 05 Nisan 2008 günü Zeytindalı Restaurant’ta üyelerimizle sabah kahvaltılı toplantımıza Sayın Duygu Ertan konuşmacı olarak katılmıştır.
 • 23 Mayıs 2008 günü Otantik Restaurant’ta düzenlenen eşli akşam yemeğine konuşmacı olarak Sayın Prof. Dr. Osman Müftüoğlu katılmış, Sağlıklı Yaşam konulu sunumunu yapmasının ardından bahçede izlenen Tango gösterisi yoğun katılım sağlayan üyeler ve eşleri tarafından ilgiyle izlenmiştir.
 • 05 Haziran 2008 akşamı Derneğimizin Bakırköy Şubesinin düzenlediği Akşam yemeğine şubemizi temsilen Başkan Yasemin Dönmez ailesi ile beraber katılmıştır.
 • 07 Haziran 2008 günü Derneğimiz İstanbul Şubesinin İTÜ Taşkışla PM Restaurant tesislerinde düzenlenen Şube Kuruluş yemeğine Şubemizi temsilen Başkan Yasemin Dönmez, Saymanımız Emel Kutluğ ve Sayın Hülya Oktay katılmışlardır.
 • 08 Eylül 2008 günü UWE Başkanı’nın ülkemizi ziyareti dolayısı ile Genel Merkezimiz tarafından düzenlenen Türk üyelerle tanışma ve iftar yemeğine şubemizi temsilen Yasemin Dönmez, Hatice Nalbant, Yasemin Alptekin, Emel Kutluğ, Beste Ersöz, Ümran Yıldız, Nejla Yıldız ve Nursel Gülçat katılmışlardır.
 • 11 – 14 Eylül 2008 tarihleri arasında Girne Acapulca Tatil Köyünde, Kıbrıs Üniversiteli Kadınlar Derneğinin ev sahipliğinde düzenlenen UWE (Avrupa Üniversiteli Kadınlar Derneği) Genel Kuruluna şubemizi temsilen Başkan Yasemin Dönmez, Genel Sekreter Hatice Nalbant ile üyelerimizden Sıddıka Erkılınç ve Ümran Yılmaz katılmışlardır.
 • 11 – 12 Ekim 2008 tarihlerinde Ankara’ da yapılan Şubeler Toplantısına Şubemizi temsilen Başkan Yasemin Dönmez ile Saymanımız Emel Kutluğ katılmıştır.
 • 07 Kasım 2008 günü Yasemin Dönmez, Hatice Nalbant, Zeynep Aydın, Gözde Çoşkunsu ve Üyemiz Hande Turan’ın Annesi Güler Turan ile birlikte İstanbul Büyük Şehir Belediyesine ait Kayışdağı’ndaki Darülaceze tesislerini ziyaret ederek yaşlı ve bakıma muhtaç sakinler ile sohbet etmişler ve tesisin yöneticileri ile toplantı yapılarak ortak çalışma koşulları görüşülmüştür. Görüşmeden sonra 12 Kasım 2008 de Şube Başkanı Yasemin Dönmez eşi ile giderek hasta odalarına serilmek üzere halı’bağışlamıştır.
 • 16 Kasım 2008 Pazar günü Dz.K.K. D/G İstasyonu Tesislerinde eşli öğle yemeği 44 üyemizin katılımı ile düzenlenmiş, konuşmacı olarak katılan Sayın Gazeteci Azize Bergin katılımcılarla anılarını ve yaşadıkları paylaşmıştır.
 • 22 Kasım 2008 tarihinde Genel Merkez Saymanı ve üyemiz Nursel Gülçat tarafından düzenlenen ve İstanbul’daki üç şubenin katılımı ile gerçekleşen S. Ağaoğlu Kimsesiz Çocuklar Vakfındaki Öğretmenler günü kutlamasına katılmışlar ve yuvadaki çocuklarla tanışılmış ve sohbet edilmiştir.
 • 05 Aralık 2008 İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği ( İKKB ) tarafından Kadıköy Meydanındaki Atatürk Anıtı’nda düzenlenen Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 74. üncü yıldönümü törenlerine şubemizi temsilen Başkan Yasemin Dönmez katılmıştır.
 • 20 Aralık 2008 günü Genel Merkez Olağan Genel Kurul Toplantısı Özel BJK Anadolu Lisesi salonunda yapılmış, şubemizi Genel Kurul Delegeleri temsil etmiştir.
ÇALIŞMALARIMIZ
 • Bakırköy Ceza ve Tutukevi ‘ndeki kadın ve çocuklarla ilgili çalışmalarımız 2007 yılında olduğu gibi 2008 yılında da devam etmiş ve sponsorlar aracılığı ile tedarik edilen kadın ve çocukların talep edilen ihtiyaçları giderilmeye çalışılmıştır.
 • Başlatmış olduğumuz “Sen Giymesen de Ben Giyerim” kampanyamız Hürriyet Gazetesi’nde çıkan haberden sonra arz ve talepte çok büyük bir artış olmuş ve İkinci El Giysi Yardımı büyük bir proje olarak devam etmektedir. Yardımlar: Doğu Beyazıt Devlet Hastanesi aracılığı ile Doğubeyazıd ve Köylerindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara , Şırnak , Batman Valiliği İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğüne , Şanlı Urfa Nazmiye Demirel Kız Meslek Lisesi’ne , Kütahya Gazi Osmanpaşa İlköğretim Okuluna , Ordu – Aybastı Kızılay Derneğine , ve Ülke çapında Onlarca kurum ve kuruluş ile bireysel talepte bulunan Yüzlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa gitmiştir.

 

tadmin