bilgi@tukdkadikoy.org.tr 05323311297'den bize ulaşabilirsiniz.

TÜKD Kadıköy Şubesinin Değerli Üyeleri

14 Mayıs 2016 günü 47 üye ve konuğumuzun katılımıyla Büyük Clup Red Room da Sayın Hakime Erciyas’ın da konuşmacı olarak katıldığı kahvaltılı toplantımız keyifli ve neşe içinde geçmiştir. Sizlere destekleriniz için çok teşekkür ederiz.
4 haziran 2016 günü ise sizlerle de katılabilmeniz için paylaştığımız İstanbul şubesinin ev sahipliğinde kutlanan mezuniyet törenine 7 mezunumuzdan 4 kızımız katılmıştır.Kızlarımıza bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyor ve onları da en kısa zamanda aramızda görmek istiyoruz.
Yönetim Kurulu olarak çalışmalarımızı belli bir aşamaya kadar getirip sizlerle paylaşmak istediğimiz için bugüne kadar geldik,kısa başlıklarla özetlersek,
Kadıköy Belediye Başkanı Sayın Aykunt Nuhoglu ‘na yaptığımız nezaket ziyaretinde belediye ile beraber ortak çalışma yapma isteğimizin kabul görmesi üzerine Ataşehir Ferhatpaşa Ataevi’ndeki Kadın Eğitimi ve Destek Merkezi’mizi yönetim kurulu olarak taşıma kararı almamız üzerine çalışmaları başlattık ancak merkezde ki dikiş makinaların da kadınlara kurs verilmesi ve bu eğitimi ortada bırakıp kursiyerleri zor durumda bırakmamak için kurs bitimi olan Haziran ayı başına kadar bekledik. Ataşehir belediyesi ile resmi yazışmalar ve demirbaşlarımızı vermeme vs. durumları aşıp geçmiş dönem başkanı Belkıs Ünver’den demirbaş teslimi alarak ön protokolünü yaptığımız Kadıköy Belediyesinin deposuna koydurduk.bayramdan sonra protokolü netleştirip Kadıköy Belediyesinin bize göstereceği yeni yerimizde Ekim ayı başı gibi kadın eğitim merkezimizde dikiş kursu ve sağlık ,hukuk, hijyen vs eğitimleri yeniden başlatacağız.Sizlerin desteği ve katılımlarınız bizim en büyük desteğimizdir.Sizler bize bizde sizlere güveniyoruz.Kadıköy şubesi kocaman bir ailedir.Biz bu aileyi daha da büyütmek istiyor ve aramıza yeni yeni üyeler almak istiyoruz.Bu arada şubemizden başka şubelere transfer taleplerini lütfen dikkate almamanızı sizlerden rica ederiz.
Yönetim kurulumuza üyelik başvurusunda bulunan Özge Vural , Ayşe Yeşim Ertekin ,Nil Aysel aramıza hoş geldiniz, sizlerinde katkılarıyla şubemiz için çok faydalı çalışmalar yapacağız.
Sevgili Arkadaşlar çok önemli bir başka konu da bildiğiniz gibi derneklerin en önemli gelir kaynağı aidatlardır.Nisan ayı içerisinde yapılan Genel merkez Genel kurulunda aidatların 200 TL olmasına karar verildi.Biz yönetim kurulu olarak rakamın yüksek bulunacağı düşüncesiyle 100 TL olarak alınması kararı aldık. Uluslararası dernek olmamız (UWE ve GWİ) aidatları ve genel merkez katkı payı ödemelerimiz de bulunmaktadır. ödenmeyen aidatlar sebebiyle aidatını ödeyen üyenin aidatından aidatını ödemeyen üyeninde katkı bedeli ödenmekte bu büyük haksızlığa sebep olmaktadır.Derneğimiz tüzüğünde üyeliğe giriş şartları olduğu gibi üyelikten ayrılırkende gerekli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir .Ben iki kere geldim veya artık istemiyorum beni çıkarın ifadeleri üniversiteli bir kadına hiç yakışmıyor ,eğer üye ayrılmayı düşünüyorsa yıl içinde aidat borcunu ödeyerek ve ayrılma dilekçesini vererek yeni sene dönmeden üyelikten çıkış yapılabileceğini de sizlerle paylaşmak istiyoruz .Bu kadar küçük bir aidat için ailemizden kimsenin ayrılmayacağını bu katkıdan bile burslu kızlarımıza destek verildiğini bildiğinizi biliyoruz..
Üyelik aidatı borcu olan üyelerimizin 2015 yılı ve öncesi aidat borcu olanların her yıl için 75 TL. 2016 yılı için ise 100 TL yi Vakıflar bankası Kadıköy Şubesi 00158007286506141nolu TUKD kadıköy şube hesabına yatırmanızı rica ederiz. Ödemeleriniz için peşinen çok teşekkür ediyoruz.
Kadıköy şubemizin web sayfası güncellenmiştir.Kuruluşundan bugüne kadar ki bütün faaliyetler ve haberler arşiv gibi kayıt altına alınmıştır.Duyurular , fotoğraflar ve haberler için takip edebilirsiniz. www.tukdkadikoy.org.tr
Ankara Şubesinin uzun yıllar üyesi benim kadim dostum artık şubemiz üyesi Sayın Refan Ateş önemli bir rahatsızlık atlatmıştır.Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.

Bu vesileyle,
RAMAZAN BAYRAMINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLUYORSAĞLIKLI VE MUTLU BİR BAYRAM ve YAZ TATİLİ GEÇİRMENİZİ DİLİYORUZ.

TÜKD Kadıköy Şb. Yönetim Kurulu Adına Yasemin Dönmez