Haberler / Duyurular

 

Hakkımızda

Tarihçe

Genel Merkez Yönetim Kurulunun 06.05.2006 tarih ve 05 sayılı kararı ile Kadıköy Şubesinin kurulmasına karar verilmesi; Sn. Yasemin Dönmez, Nursel Gülçat ve Sn. Nevşin Karabulut’un şube kuruluşu için başvurularının kabul edilmesi ile 24.08.2006 tarihinde İstanbul Valiliği, İl Dernekler Müdürlüğünün izni ile kuruluşu tamamlanmıştır.

Kuruluşun tamamlanmasının ardından Genel Merkez Yönetim Kurulunun 11.09.2006 tarih ve 22 sayılı kararı ile kurulmuş olan şubenin genel kurula kadar gerekli işlemlerini yaptırabilmesi için Sn. Yasemin Dönmez’e yetki verilmiştir.

17.02.2007 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısında Sn. Yasemin Dönmez ilk Şube Başkanı olarak seçilmiştir.

Kadıköy Şubesi İstanbul’da kurulan ilk şube olmuştur.

Kadıköy Şubesi Yönetim Kurulu

Genel Başkan:

Nazan Moroğlu

Şube Başkanı:

Hülya Yüksel

İTÜ - Matematik Mühendisliği,

Baltimore Üniversitesi – İşletme Yönetimi,

Marmara Üniversitesi – Çağdaş İşletme Yönetimi,                         

mezunudur.

Telekomunikasyon ve enerji alanında uluslar arası firmalarda üst düzey yönetici olarak görev aldı.

Kar kayağı, goblen, yağlı boya hobileridir.

Kalamış Rotary ve Moda Deniz Klubü üyesidir.

2.Başkan: 

Belkıs Ünver

Genel Sekreter:

Nurhan Zabçı

Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar fakültesi lisans Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yüksek Lisans mezunudur.
Kendi firması da dahil olmak üzere Uluslarası firmalarda, iç Mimarlık, Mimari Danışmanlık ve Yöneticilik alanlarında görev aldı.
Tracking, rafting, kayak, insan/toplum psikolojisi ve fotoğrafçılık hobileridir.

2. Kadıköy Şubesi Yönetim Kurulu Şube Saymanı::

Şükran İlter

Eskişehir İktisadi Ticari İlimler Akademisi İktisat Maliye bölümü mezunudur. Çalışma hayatına Vakıflar Bankasında başlayıp, Ankara’da Orman Genel Müdürlüğü bütçe müdür muavini olarak devam etmiştir. Eşinin ihtisası nedeniyle taşındıkları Edirne’de Inner Weel dönem başkanı, yardım sevenler derneği saymanı, verem savaş derneği yönetim kurulu üyeliği, erkek yetiştirme yurdu koruma derneğinde 2.başkan olarak görev almıştır. Evli ve 2 çocuk annesidir.

CIR: 

Nur Ustaş

Marmara Universitesi Ingiliz Dili ve Edebiyati bolumu mezundur. 1980-2007 Yillari arasinda Suadiye Lisesi Ingilizce Ogretmenligi ve Md.Yrd.ligi, Kadikoy Anadolu Lisesi Ingilizce Ogretmenligi, Kadikoy Anadolu Tic.Meslek Lisesi Ingilizce Bolum Bsk. ve Ingilizce ogretmenligi, Istek Vakfi Belde Lisesi Ingilizce Ogretmenligi yaptı. 2007-2010 Kurucusu oldugu Birebir Egitim ve Danismanlik sirketinde gorev yapti. TUKD Kadikoy Subesi ve Inner Wheel Dalyan Kulubu uyesi olup,halen TUKD Kadikoy Subesinde CIR ve IW.242.Bolge Sekreterligi gorevini yurutmektedir.
Ingilizce bilen Nur Ustas,evli ve 1 cocuk annesidir.

Yönetim Kurulu Üyeleri: 

Prof.Dr. Ayşe Başaran

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Tabiiye Bölümünden mezunudur. Diyarbakır Eğitim Enstitüsünde 5 yıl Biyoloji öğretmeni olarak çalıştı. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinin kuruluşunda bulundu ve Tıp Fakültesinde Tıbbi Biyoloji bilim dalında doktorasını ve doçentliğini tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesine kurucu öğretim üyesi oldu ve 28 yıl profesör öğretim üyesi olarak çalıştı ve ardından emekli oldu. Uzun yıllar üyesi olduğu Eskişehir Üniversiteli Kadınlar Derneği üyeliğini emekli olduktan sonra İstanbul Kadıköy Şubesinde yönetim kurulu üyesi olarak sürdürmektedir.
Hatice İpekten Sezer

Yedek Yönetim Kurulu:

Prof.Dr. Günay Atalayer

Gülser Orhon

Funda Savaş Gün

Hülya Onay

Şermin Tetik                    

İnci Gündüz Baldoğan  İTÜ - Gemi İnşaatı ve Deniz bilimleri Mühendisidir. Türk loydu Vakfı İktisadi İşletmesi Araştırma ve Kural Geliştirme Birim Başkanıdır. Dalış, motosiklet, yelken, tango ve yemek yapmak hobileridir. Konya Maarif Kolejliler Derneği ve Islak Mavi Dalış Klubü üyesidir.

Asıl Denetleme Kurulu:

Sıddıka Erkılınç

Türkan Bayrakkara

İpek Erkin İTÜ - Fizik Mühendisliği mezunudur. Uluslar arası alanda faaliyet gösteren telekomünikasyon firmasında Satınalma departmanında görev almaktadır. Beşiktaş Jimnastik Kulübü kongre üyesidir.

Yedek Denetleme Kurulu:

Ece Memecan

Ümran Yılmaz

Nevin Şafak

Asıl Delegeler:

Hülya Yüksel

Yasemin Dönmez

Nursel Gülçat

Yedek Delegeler:

Belkıs Ünver

Prof.Dr. Ayşe Başaran